שאלות נפוצות

מי עומד מאחורי זיכרון בסלון?


זיכרון בסלון התחיל בסלון אחד שבו התאספו כמה חברים בשנת 2011 ועברו ביחד ערב חווייתי יוצא דופן. צוות זיכרון בסלון מורכב מאורחי הערב ההוא עם עוד חברים שנוספו במהלך השנים. בצוות זיכרון בסלון חברים גברים ונשים, ימנים ושמאלנים, חילונים ודתיים. גם אתם מוזמנים להצטרף אלינו!
איך אפשר לארח זיכרון בסלון?


אפשר להירשם לארח זיכרון בסלון מכאן.
האם יש מפגשי הכנה למארחים?


בשבועות שלפני ערב יום השואה יתקיימו עשרות ערבי הכנה למארחים בכל רחבי הארץ. בעמוד הזה תוכלו לראות את מועדי המפגשים ולהירשם למפגש המתאים לכם ביותר.
כיצד נראה מפגש של זיכרון בסלון?


מפגש של זיכרון בסלון מורכב משלושה חלקים: עדות (של איש/אשת עדות, מצולמת או כתובה), חלק אומנותי-שיתופי שבו המשתתפים מוזמנים לשתף במשהו שחשוב להם, לשיר, להקריא או לנגן, והחלק השלישי – דיון פתוח על מגוון נושאים הקשורים לזיכרון השואה. ניתן להשתמש במערכים המוצעים כאן או ליצור מפגש שונה כראות עיניכם.
האם יש זיכרון בסלון גם בחוץ לארץ?


מפגשי זיכרון בסלון מתרחשים בכל העולם, בקהילות של ישראלים, יהודים ולא יהודים. בשנה שעברה התקיימו ערבי זיכרון בסלון במעל ל־60 מדינות ברחבי העולם. אתם מוזמנים לארח ולהתארח בכל מקום שבו אתם נמצאים. רוצים לארח או להתארח בחו"ל? אנו מזמינים אתכם להיכנס ל אתר הבינלאומי שלנו.
אני חייב לערוך את המפגש לפי הערכה שלכם?


לא. זיכרון בסלון הוא קוד פתוח שלאורו אנשים מעצבים את החוויה של עצמם. מבנה הערב והשימוש במערכי התוכן שאנחנו מציעים נתונים לבחירתכם האישית.
האם אפשר לארח זיכרון בסלון במשרד?


מפגשי זיכרון בסלון נערכים לרוב בסלונים, באווירה אינטימית המאפשרת שיח ודיון פתוחים. באופן טבעי, המפגש בסלונים הוא לקבוצות יחסית קטנות. באירוח זיכרון בסלון במשרד, אנו ממליצים לשמור על כמות של 15–40 אנשים בקבוצה. תוכלו להיעזר במסמך הסבר על זיכרון בסלון במשרד שיקל עליכם בבניית הערב. איננו מצוותים אנשי עדות לטקסים, למפגשים מרובי משתתפים או למפגשים שאינם זיכרון בסלון על כל שלושת חלקיו.
האם יש זיכרון בסלון בעיר שלי?


כדי למצוא סלון להתארח בו, אפשר להירשם באתר תחת "רוצה להתארח" ולחפש סלון באזור, בשפה ובמועד המתאימים לך. ההרשמה לשנת 2020 טרם נפתחה. לא מצאת סלון שמתאים לך? אנחנו מזמינים אותך לארח בעצמך וליצור מפגש משמעותי בין חברים, בני משפחה או אנשים שאין ביניהם היכרות מוקדמת. זה קל ופשוט, ואם ברשותך חלל שיכול להכיל בין 15 ל־40 אנשים, ניתן לקיים ערב שכזה. רק צריך להירשם כמארח כאן.
שלחתי בקשה להתארח ועוד לא קיבלתי תשובה, מה לעשות?


אנחנו מודיעים למארח על כל בקשת התארחות הממתינה לאישור. אם המארח לא יגיב לבקשה (יאשר או ידחה אותה) תוך 72 שעות, היא תבוטל אוטומטית. גם למתארח ניתנת האפשרות לבטל את הבקשה הממתינה ולשלוח אחרת דרך הפרופיל האישי.
נרשמתי לארח, מה קורה עכשיו?


מייד עם סיום ההרשמה תקבל מאיתנו מייל עם הסבר על ניהול הפרופיל האישי שלך באתר. המייל יכלול (בין היתר) קישור להורדת הערכה למארח וקישור להרשמה לאחד ממפגשי ההכנה למארחים הקורים ברחבי הארץ. למרות שאין חובה להגיע לערב שכזה, אנחנו ממליצים על כך בחום! במהלך הערב תהיה לך ההזדמנות לפגוש את אחד מצוותי המתנדבים האזוריים שלנו, להכיר מארחים נוספים מאזורך, להתעניין, לשאול שאלות ולהעמיק. זהו. הערב שלך מוכן. פשוט וקל.
נרשמתי כמארח אך אני לא מעוניין להנחות את הדיון


בעמוד מבנה הערב יש עצות, טיפים והדרכה כללית להנחיית הערב. אם בכל זאת אתם לא מעוניינים להנחות את הדיון, אתם מוזמנים לפנות מבעוד מועד לאחד האורחים ולהציע לו להנחות את הדיון.
איך מאתרים מישהו שיעביר את העדות?


אנחנו בזיכרון בסלון עושים מאמצים גדולים כדי למצוא איש עדות דור ראשון או דור שני שיבואו לספר את הסיפור שלהם בסלון שלכם. אנחנו לצערנו לא יכולים להבטיח. ממליצים לכם לשאול בין החברים, המכרים והשכנים שלכם. כמעט לכל אחד יש סיפור משפחתי, אז למה לחפש רחוק כל כך?
לא מצאתי איש עדות – מה לעשות?


העדות היא החלק הראשון מתוך שלושה חלקים משמעותיים במפגשי זיכרון בסלון. מפגשים של זיכרון בסלון הם משמעותיים ועמוקים עם עדות מכל סוג (מאיש עדות, מצולמת, כתובה ועוד). למרות מאמצינו לסייע למארחים שנרשמו באתר במציאת איש עדות (שורד שואה, בן הדור השני, או חוקר או מומחה בתחום), אין ביכולתנו להתחייב על ציוות. אנחנו ממליצים לנסות לחפש באופן עצמאי איש עדות שיתאים לאופי המפגש. אנו בזיכרון בסלון מאמינים כי אסור לנו לתלות את זיכרון השואה בנוכחותם הפיזית של אנשי העדות. בעמוד עדות מצולמת אנו מציעים מערכים מלאים הבנויים מעדויות מצולמות וכתובות, קטעים לחלק האומנותי-שיתופי ומערכי דיון.
איך יוצרים איתכם קשר?


ניתן לפנות אלינו בדואר אלקטרוני או דרך עמוד הפייסבוק של זיכרון בסלון.

שיתוף ברשת

© 2020 כל הזכויות שמורות ל״זיכרון בסלון״